قوانین و مقررات

شرایط استفاده از سرویس های پرشین هویز

کلیه مشتریان و نمایندگان فروش شرکت ورلدباس موظف به رعایت شرایط و قوانین وضع شده توسط شرکت می باشند و استفاده از سرویس های این شرکت به منزله قبول قوانین ذیل می باشد.

۱ – شرایط و ضوابط کلی ارائه خدمات

تمامی مشتریان و استفاده کنندگان از خدمات ما اعم از حقیقی و حقوقی موظف به رعایت قوانین و مقررات و شرایط و ضوابط مندرج در این صفحه می باشند. فلسفه وجود چنین توافقنامه ای, حصول اطمینان از این مطلب است که مشتریان ضمن استفاده از سرویسهای ما, حقوق سایر استفاده کنندگان را نیز رعایت می کنند و شرایطی بوجود نمی آورند که سرویس دهی این شرکت به سایرین با اختلال مواجه شود.
ما حق اضافه, حذف و یا اصلاح هر یک از موارد این مقررات را در هر زمان بدون اعلام قبلی را برای خود محفوظ می داریم و این عمل را می توانیم از طریق ارسال موارد اصلاحی در سایت اصلی شرکت یا اعلام رسمی شرایط اصلاح شده انجام دهیم.
هر گونه اعتراض نسبت به تخلف مشتری از شرایط و قوانین و مقررات استفاده می بایست به آدرس ایمیل ما ارسال شود.
برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل بارگذاری تصویر اسکن شناسنامه، کپی کارت ملی بروی سایت پرشین هویز برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی بر روی سربرگ شرکت همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به شرکت می‌باشند. در صورتی که شرکت، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای شرکت محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به شرکت، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می‌شود و ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده خریدار خواهد بود. شرکت مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاء خریداران و نمایندگان آن‌ها ندارد.

۲- منابع سخت افزاری سرور
استفاده از منابع سخت افزاری سرور در سرویس های هاست اشتراکی مانند Cpu, Ram, Network و … برای هر یک از مشتریان حداکثر تا حد مجاز ظرفیت کل در یک روز مجاز است.
ما تنها مرجع قضاوت در مورد آنچه که میزان بالای استفاده از منابع سرور است, می باشیم. هر سرویس میزبانی وبی که تشخیص داده شود فعالیتش با عملکرد صحیح سرور یا سلامت شبکه در تضاد است, بدون اعلام قبلی بسته خواهد شد.

۳- ارسال هرزنامه (Spam)
ارسال حجم زیادی پیامهای غیر ضروری و یا بازرگانی از طریق اینترنت (که به این عمل ارسال اسپم می گویند) بدون توجه به اینکه این عمل ظرفیت سرور را پر می کند یا در سرویس دهی به مشتریان ما اختلال ایجاد می نماید یا خیر, ممنوع است.
هر گونه توزیع و یا فروش نرم افزارهایی که برای ارسال هرزنامه به کار می روند نیز, بر روی سایتهایی که بر روی سرورهای این شرکت قرار دارند, ممنوع است. متخلفین از این بند می بایست جریمه ای معادل حداقل ۱۰۰,۰۰۰ تومان بپردازند و سایت آنها نیز بلافاصله مسدود خواهد شد.
ما این حق را برای خود محفوظ می داریم که به صلاحدید خود در مورد اینکه قوانین و مقررات چه موردی تخلف از این بند را مشخص می کند, تصمیم گیری نماییم.

۴- برنامه های اجرایی
هر نوع برنامه ای که خطر امنیتی بالقوه ای را ایجاد نماید یا به نظر برسد که بر عملکرد سرور یا سلامت شبکه تأثیر نادرستی دارد بسته خواهد شد یا به صورت خودکار و بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد.
ما برنامه های اجرایی را که با سایتهایی که توسط این شرکت میزبانی شده اند در ارتباط اند یا هر برنامه ای را که احتمال داده شود با اهداف خرابکارانه مورد استفاده قرار می گیرند مجاز نمی دانیم.

۵- استفاده غیر قانونی
بر اساس قوانین و مقررات سرورها و خدمات میزبانی وب ما فقط می بایست با اهداف قانونی مورد استفاده قرار بگیرند.
ارسال, نگهداری یا توزیع هر نوع اطلاعات, داده ها یا مطالب, که در مغایرت با قوانین جمهوری اسلامی ایران و نیز قوانین بین المللی باشد, یا آنچه که مستقیماً باعث تسهیل تخلف از هر نوع قانون مشخص شود, ممنوع است.

۶- ویروسها و سایر فعالیتهای تخریبی
استفاده از سرویسها یا تجهیزات ما برای ایجاد یا ارسال ویروسها, کرمها یا تروجان های اینترنتی ممنوع است.
در ضمن هر گونه تلاش برای ایجاد حملات DOS و Email Bombing و Flood کردن ممنوع است.

۷- مسئولیت مشتریان
مشتریان شرکت مسئول فعالیت خود بر روی اینترنت هستند و از آنها خواسته می شود که حقوق سایر مشتریان شرکت را محترم بشمارند.
ما این حق را برای خود محفوظ می داریم که خدمات ارائه شده به مشتریانی که از خدمات به گونه ای استفاده می کنند که تأثیر مخربی بر دیگر مشتریانش دارد را معلق نموده یا فسخ نماییم

۸- اقداماتی که در صورت عدم رعایت شرایط خدمات انجام می شود
تخلف یک مشتری از رعایت مفاد قوانین و مقررات توافقنامه, زمینه ساز بسته شدن سرویس وی می شود.
ما تنها مرجع قضاوت در مورد اینکه چه چیزی مغایر این توافقنامه است, می باشیم.
هنگامی که ما از تخلفی نسبت به این توافقنامه اطلاع پیدا کنیم, یک بررسی ابتدایی انجام خواهیم داد و در طی این بررسی, شرکت به منظور جلوگیری از فعالیتهای غیر مجاز احتمالی امکان دسترسی مشتری را محدود می سازد.
بسته به میزان اهمیت تخلف, بر اساس تشخیص خود می توانیم سرویس میزبانی وب یک مشتری را محدود ساخته, معلق نموده و یا فسخ کنیم.
چنانچه تخلف صورت گرفته یک عمل مجرمانه باشد, ما بخش مبارزه با جرایم رایانه ای نیروی انتظامی و سایر مقامات قانونی مرتبط با چنین تخلفاتی را در جریان قرار خواهیم داد.

۹- اعمال تغییرات در سرویسها
شرکت این حق را دارد که هر زمان صلاح بداند, نسبت به تغییر, ارتقاء, حذف و یا نصب امکانات نرم افزاری و سخت افزاری خود اقدام نماید.
شرکت می تواند در صورت لزوم این تغییرات را از طریق وب سایت به مشتریان خود اعلام کند.

۱۰- تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات (Backup)
شرکت از تمام اطلاعات سایتها و بانکهای اطلاعاتی مشتریان, به صورت منظم هفتگی و ماهانه, نسخه پشتیبان تهیه می کند اما بجز در مواردی که این شرکت کتباً با مشتری به توافق رسیده باشد, مشتریان منحصراً و کاملاً مسئول مدیریت و تهیه نسخه پشتیبان از تمام اطلاعات خود هستند و در صورتی که در مورد خاصی نیاز به بازیابی اطلاعات از دست رفته مشتری بود و نسخه پشتیبان شرکت به درستی عمل نکردند, شرکت به هیچ وجه مسئولیتی را در این مورد نمی پذیرد.

۱۱- حق مالکیت معنوی ورلدباس
مشتریان نمی توانند بدون موافقت کتبی شرکت, تمام یا بخشی از متونی را که بر روی وب سایت های ما قرار دارد کپی نموده, تکثیر کرده, چاپ مجدد نموده یا به هر شکل دیگر به کار ببرند و نمی توانید از نشان تجاری, علائم و کلاً هر چیز دیگری که حقوق مالکیت معنوی آن برای این شرکت ثبت شده است, بدون مجوز کتبی استفاده کنند.

۱۲- انتقال به غیر
مشتریان نمی توانند پیش از دریافت مجوز کتبی از شرکت, بخشی یا تمام حقوق یا تعهدات خود نسبت به این توافقنامه را به دیگری واگذار نموده یا وکالت دهند.

۱۳- موارد فورس ماژور
شرکت هیچگونه مسئولیتی را در قبال عدم رعایت تعهدات خود که به موجب بروز مسائل فورس ماژور پدید آمده اند, از جمله: بلایای طبیعی, جنگ, شورش, اغتشاشات عمومی, حوادث کلی, زمین لرزه, اعتصاب, آتش سوزی, سیل, انفجار, کمبود نیروی کار, تصادفات, توقیف, محدودیتهای دولتی و تحریم های بین المللی نمی پذیرد.
ضمن اینکه شرکت تحت هیچ شرایطی در برابر خسارات غیرمستقیم و اتفاقی از قبیل از دست رفتن اطلاعات و… مسئول نمی باشد و شما به هنگام سفارش این تعهد را میدهید که ادعای در این رابطه نداشته باشید.
در چنین شرایطی شرکت تمام توان خود را به کار می گیرد تا تاثیرات هر یک از موارد فورس ماژور را به حداقل کاهش دهد و آنرا سبکتر کند.

۱۴- پرداخت ها
تمام هزینه ها بر حسب تومان نمایش داده شده اند. پرداخت ها نیز باید به تومان صورت بگیرند.
شرکت روشهای پرداخت زیر را می پذیرد:
حواله به حسابهای بانکی اعلام شده بر روی وب سایت رسمی, فاکتورها و یا صورتحسابهای شرکت.
پرداختهای نقدی که در محل شرکت و یا به پیک شرکت, در ازاء دریافت رسید, پرداخت شده اند.
پرداختهای اینترنتی توسط درگاه بانکهایی که در سایت معرفی شده اند.

۱۵- تمدید قراردادها
جهت جلوگیری از قطع سرویس, مشتریان باید حداقل ۱ روز قبل از تاریخ انقضاء نسبت به تمدید قرارداد خود اقدام کنند.
در صورت عدم تمدید به موقع دامنه و هاستینگ, شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات و مالکیت به عهده نخواهد داشت.
تاریخ سر رسید سرویس ۳۰ روز پس از اولین پرداخت می باشد و این روال تا پایان دوره یا کنسلی سرویس ادامه خواهد یافت, بنابراین تاخیر در پرداخت فاکتور به منزله اعمال تاریخ سر رسید جدید از زمان پرداخت نخواهد بود, همچنین بر اساس قوانین و مقررات ۴۸ ساعت پس از گذشت موعد تمدید جریمه ۱۰% به فاکتور اولیه اضافه و بایستی پرداخت گردد.

۱۶- هزینه های فعال سازی مجدد
در صورتیکه مشتری قصد بازگرداندن اطلاعات از بین رفته بوسیله Backup ما را داشته باشد, مبلغ ۱۰,۰۰۰ تومان دریافت می شود.

۱۷- انتقال سرویس میزبانی وب به دامنه ای دیگر
در صورتیکه مشتری قصد داشته باشد سرویس میزبانی وب خود را به دامنه ای دیگر تغییر دهد (آنرا تغییر نام دهد), باید ۵,۰۰۰ تومان پرداخت کند.

۱۸- فسخ قرارداد
در صورتی که مشتری قبل از اتمام ۷ روز نخست سرویس درصورت نارضایتی از سرویس برای فسخ قرارداد اقدام کند طبق ضوابط قرارداد هزینه او مسترد خواهد شد اما پس از ۷ روز اول سرویس برای فسخ قرارداد اقدام نماید هیچ گونه هزینه ای از طرف شرکت بابت فسخ قرارداد و لغو استفاده از سرویس مسترد نخواهد شد.
شرکت, سایتها را تحت نظر نمی گیرد و قرارداد میزبانی وب شما را در صورت بروز مشکلاتی مرتبط با اینترنت, انتقال دامنه, عدم استفاده و یا هر مسئله دیگر, به صورت خودکار کنسل نمی نماید.
شرکت این حق را برای خود محفوظ می دارد که هر سرویسی را در هر زمانی بدون اطلاع و به هر دلیلی که موجه تشخیص دهد, فسخ نماید.
در صورت فسخ از جانب شرکت, در صورتیکه مشتری خلاف موارد این موفقتنامه عمل نکرده باشد, مطابق با قوانین و مقررات شرکت مابقی مبلغ قرارداد وی را به مشتری مسترد می کند.

۱۹- ضمانت بازپرداخت وجه
قوانین و مقررات تمامی خدمات میزبانی وب اشتراکی (لینوکس و ویندوز) شامل ضمانت بازپرداخت وجه قرارداد, تا ۳۰ روز, سرور مجازی (VPS) و سرور اختصاصی دیتاسنتر هتزنر آلمان (Dedicated) شامل ضمانت بازپرداخت وجه قرارداد, تا ۱۰ روز پس از تاریخ عقد آن می شوند. لازم به ذکر است هزینه سرورهای مجازی ابری به صورت ساعتی در مرکز داده محاسبه شده و شامل برگشت وجه نمی شود.
اگر شما به هر دلیلی از خدمات ارائه شده ناراضی باشید و سرویس خود را تا زمان مشخص شده پس از تاریخ عقد قرارداد فسخ نمایید, تمام مبالغ پرداخت شده (پس از کسر هزینه راه اندازی و سایر خدمات ارائه شده که طبق قرارداد, جزو تعهدات شرکت نبوده اند) را به شما باز می گرداند. لازم به توضیح است سرویس های اضافه (addon) یا ارتقاء (upgrade) و هزینه های نصب و پیکربندی جزو گارانتی بازگشت وجه نمی باشد.
در سرویس های ثبت دامنه و هزینه های مرتبط با آن, نرم افزارهای WebMail و WLE و سرور اختصاصی امکان باز پرداخت وجه وجود ندارد.
سرویسهایی که به دلیل عدم رعایت مقررات ذکر شده در صفحه شرایط خدمات, توسط شرکت قطع و یا فسخ شده اند, شامل این ضمانت نمی شوند.
به عنوان نمونه, اگر سرویس شما به دلیل ارسال هرزنامه (Spam) قطع شده باشد, مبلغی به شما عودت داده نخواهد شد.
لازم به ذکر است حداکثر پس از یک هفته از تاریخ دریافت درخواست فسخ قرارداد, مبلغ قرارداد به شما بازگردانده خواهد شد.

۲۰- باز پرداخت وجه قرارداد
وجوه پرداختی فقط در صورتی عودت داده می شود که مشمول تضمین برگشت وجه شود. پس از گذشت زمان مشخص شده براساس قوانین و مقررات از اولین روز تاریخ سرویس, هیچ وجهی عودت داده نخواهد شد.
بازگشت وجه تنها پس از تائید هویت مشتری بین ۲ تا ۵ روز کاری انجام میشود.