دیتاسنتر

معرفی مراکز داده های پرشین هویز

مرکز داده ها (Data Center)

دیتاسنتر به گروه بزرگی از سرورها, زیرساخت‌های ارتباطی و امنیتی که برای ذخیره سازی, پردازش و توزیع مقادیر عظیمی از داده ها (از راه دور) مورد استفاده قرار می گیرند, گفته میشود.

دیتاسنتر به مجموعه‌ای از سرویس دهنده ها, زیرساخت‌های ارتباطی, امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می‌شود که برای ارائه, نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه (اینترنت, اینترانت, اکسترانت) بکار گرفته می‌شوند.

دیتاسنتر بسته به نوع کاربردی که برای آن تعریف شده است, می‌تواند به عنوان یک مرکز پردازشی, مرکز ذخیره داده, مرکز جمع آوری داده و یا تمامی این موارد عمل کند. مراکز داده بسیار عظیم و متنوعی در سر تا سر شبکه جهانی اینترنت در حال سرویس دهی هستند که برخی از این مراکز استفاده تجاری محدود درون سازمانی دارند و برخی دیگر در اینترنت به صورت تجاری و یا عمومی قابل استفاده هستند.

واحد IT یکی از قسمت های بسیار مهم از هر سازمان و شرکت در سراسر جهان می باشد. توجه این واحدو ارتقاء آن یکی از نکات اصلی جهت تداوم کسب و کار می باشد. شرکت ها برای اجرای عملیات خود به سیستم های اطلاعاتی متکی هستند . اگر یک سیستم در دسترس نباشد, ممکن است عملیات شرکت دچار اختلال و یا بطور کامل متوقف شود. ارائه یک زیرساخت قابل اعتماد به منظور به حداقل رساندن احتمال اختلال برای انجام عملیات IT لازم است. از موارد مهم دیگر, امنیت اطلاعات می باشد. به همین دلیل Data Center ها به عنوان یک محیط امن که احتمال نقض امنیت را به حداقل میرساند, مورد توجه قرار می گیرند.

سرویس های میزبانی وب هاستینگ, سرور اختصاصی و سرور مجازی پرشین هویز در دیتاسنتر هتزنر (Hetzner) آلمان و دیتاسنتر OVH فرانسه و کانادا میزبانی می گردد.

هتزنر Hetzner یکی از بزرگترین ارائه کنندگان خدمات میزبانی در اروپا می‌باشد, این شرکت از سال ۱۹۹۷ کار خود را آغاز کرده و در حال‌حاضر نزدیک به ۲۰ مرکز نگهداری داده در آلمان تاسیس نموده‌ است. بستر ارتباطی پایدار و نرخ خدمات مناسب, دو مزیت مهم خدمات این شرکت می‌ باشد.

شرکت OVH در سال ۱۹۹۹ شروع به فعالیت کرده‌است و اکنون بزرگترین شرکت ارائه خدمات اینترنت در اروپا و سومین شرکت بزرگ خدمات مرکز نگهداری داده در جهان به شمار می‌رود. بیش از ۹۰۰,۰۰۰ مشتری و نزدیک به ۲,۰۰۰,۰۰۰ سرور در چندین دیتاسنتر مختلف OVH نگهداری می‌شوند.

ما فقط از سرور های برند با سخت افزار های پر قدرت در دیتاسنتر آلمان, دیتاسنتر فرانسه یا دیتاسنتر کانادا استفاده می کنیم. سرعت پورت ارتباطی هر یک از سرور ها ۱GBPS برابر با ۱۰۰Mb در ثانیه است, بنابراین علاوه بر کیفیت, تمامی سرویس ها از سرعت بسیار مطلوبی برخوردار است.

سرویس های هاستینگ و سرور مجازی و سرور اختصاصی که در OVH در فرانسه یا کانادا نگهداری می شود؛ مجهز به فایروال سخت افزاری سیسکو آنتی دی داس (Anti Ddos) جهت جلوگیری از حملات اینترنتی است.

پرشین هویز با استفاده از دیتاسنتر هتزنر و دیتاسنتر OVH با اتصال به چندین لینک ارتباطی در شبکه های مطرح زیر ساخت, سرویس بسیار با کیفیتی را برای مشتریان خود فراهم کرده است.
استفاده از سرور های قدرتمند و پر سرعت در کراکز نگهدادری داده دنیا در کنار خدمات و محصولات خلاقانه و نوآورانه, تحقیق و توسعه مستمر, کارشناسان خبره, هزینه مقبول و گارانتی و خدمات قوی پس از فروش؛ سرویس های ما را بسیار متمایز کرده است.